четвер, 18 вересня 2008 р.

Прапор як символ єднання громади

Круглий стіл під такою назвою відбувся у Чернігівській міській раді. Учасники заходу пригадали історію міста, створення символіки та визнали, що міські символи єднають громаду, покоління, історію і сьогодення.
Начальник управління культури міської ради Олег Васюта розповів про роботу над створенням прапора міста, що розпочалася восени минулого року. Працювали надзвичайно кваліфіковані у питаннях історії міста та геральдики фахівці. На розгляд було подано 6 проектів, і лише один з них, автором якого був заслужений діяч мистецтв України Борис Дєдов, відповідав історичній концепції прапора Чернігова та геральдичним стандартам. Після обговорення громадськістю, проходження всіх необхідних процедур робота над створенням прапора міста завершилася 26 червня 2008 року, коли депутати на сесії затвердили зображення чорного одноголового гербового орла на білому тлі. Олег Павлович схвалив пропозицію щодо створення буклету, який оповідав би про історію виникнення міської символіки. "Ми не полишимо роботу над символікою, доки не буде відновлено історичний прапор міста," – наголосив О.Васюта. За його словами на цьому наполягали більшість членів комісії. Також незабаром буде оголошено конкурс на кращий проект Герба Чернігова. В усіх школах міста у вересні пройдуть уроки мужності та уроки, де розповідатимуть про прапор міста. Відповідні методичні рекомендації вже надійшли в навчальні заклади. Представник УНП Сергій Соломаха, як учасник роботи над гербом Чернігова, пригадав події 1992 року, коли депутати надзвичайно відповідально поставилися до питання затвердження нового герба міста, який би відобразив історичні традиції та нову добу на Україні. Голова ГО "Євроклуб" Юрій Ткач пояснив учасникам круглого столу значення геральдичних символів, використаних на прапорі Чернігова. Так, орел є символом мужності, сонця і влади. Чорний колір у зображенні птаха символізує мудрість, послідовність та обережність. А білий колір самого полотнища – це чистота, відвертість. Ю.Ткач переконаний, що на часі – об'єднання громади на засадах демократичних європейських традицій. "Державний патріотизм починається з місцевого патріотизму, який ми повинні підтримувати і розвивати," – вважає начальник відділу звязків з громадськістю Ірина Соломаха. Вона, зокрема, теж звернула увагу на колір прапора міста, навколо якого точилося багато суперечок, та навела історичну довідку, де білий колір символізує "місто Боже". І.Соломаха наголосила, що усі міські символи, як то герб, прапор чи майбутній гімн, мають ідентифікувати Чернігів у державі та за її межами, націлювати на об'єднання і спільні цілі. Всі учасники засідання зійшлися на думці, що найближчим часом необхідно більш активно працювати над вихованням у свідомості громадян адекватного сприйняття місцевої символіки, аби вона дійсно стала фактором єднання громади.
Відділ зв'язків з громадськістю міської ради

пʼятницю, 12 вересня 2008 р.

Найголовніше багатство Чернігова – його щирі і працьовиті люди

Саме такого висновку дійшли учасники круглого столу на тему "Чернігів: аналіз культурно-історичного розвитку", що розглянули основні етапи історії міста, його здобутки та перспективи.

Організатором заходу виступив відділ зв’язків з громадськістю міської ради, серед учасників були представники органів місцевого самоврядування, громадських організацій, засобів масової інформації.


Детальний історичний екскурс зробила Алла Ващенко, кандидат історичних наук, доцент ЧДПУ ім. Т.Г.Шевченка. Вона розповіла про найбільш яскраві сторінки історії Чернігова, його роль і значення на теренах тих держав, до складу яких він увіходив. А.Ващенко підкреслила, що статус Чернігова як адміністративного центру визначав його соціально-економічний, культурно-мистецький та науково-освітній осередок.


Стан та перспективи розвитку Чернігова туристичного оцінювала Тетяна Коржинська, начальник відділу туризму управління інвестицій і туризму міської ради. Вона зазначила, що міський бюджет на розвиток програм з розвитку туризму спрямовує майже 50 тис.грн. Одним зі своїх основних завдань відділ туризму вбачає створення позитивного іміджу Чернігова на внутрішньому та зовнішньому туристичному ринку. "Ми маємо Генеральний план розвитку міста, перспективну схему розвитку туризму, створили на базі управління туристично-інформаційний центр та розробили спеціальний сайт, де надаємо інформацію, потрібну для потенційних туристів та суб'єктів туристичної індустрії," – розповіла Т.Коржинська. За її підрахунками, останніми роками Чернігів відвідують понад 550 тисяч туристів щороку. Серед проблем галузі Тетяна Коржинська назвала відсутність достатньої кількості досвідчених екскурсоводів, які могли б вдовольнити запити різних категорій туристів та туристичних груп. Також вона наголосила, що громада має активізувати роботу над іміджевими заходами, які будуть вигідно вирізняти наше місто з-поміж інших. Начальник відділу туризму зацікавила присутніх інформацією, що зовсім скоро в місті буде втілено новий екскурсійний проект з елементами анімації "Чернігів містичний".

Світлана Сакір, заступник начальника управління культури міської ради, ознайомила учасників заходу з культурно-мистецьким надбанням обласного центру Чернігівщини та розповіла про Програму заходів з відзначення 1100-річчя літописного Чернігова, Дня міста та 65-ої річниці визволення міста від фашистських загарбників.

Начальник відділу зв'язків з громадськістю міської ради Ірина Соломаха
запросила всіх учасників круглого столу взяти активну участь у святкуванні визначних подій, що мають консолідувати міську громаду.

Відділ зв'язків з громадськістю міської ради