четвер, 8 жовтня 2009 р.

У Чернігівській міській раді обговорювали проект Конституції України

8 жовтня у Чернігівській міській раді відбувся круглий стіл під назвою “Реалії українського політикуму” за участю посадових осіб органів виконавчої влади та місцевого самоврядування, депутатів міської ради, представників політичних партій, громадських організацій та засобів масової інформації.

Темою спілкування учасників круглого столу був проект Конституції України, винесений Президентом України Віктором Ющенком на всенародне обговорення, яке заплановано провести до 1 грудня 2009 року.
У вступному слові секретар міської ради, кандидат юридичних наук Олег Шеремет зазначив, що Конституція має бути документом ефективної влади, забезпечувати стабільність у країні та збалансовану роботу органів влади. Отже, очевидною є важливість залучення провідних учених у галузі конституційного права, інших науковців, широкого кола громадськості до ознайомлення громадян України з основними положеннями нового законопроекту, - підкреслив він. Заступник голови, керівник апарату облдержадміністрації, голова робочої групи зі сприяння проведенню в області обговорення проекту Закону України "Про внесення змін до Конституції України" Володимир Приходько звернув увагу присутніх, що проект Конституції Президента закладає додаткові механізми здійснення народовладдя, що дозволить громадськості безпосередньо впливати на ситуацію в державі та не допустити загрози демократії. Він запевнив, що найцікавіші пропозиції від громадян щодо вдосконалення Основного закону нашої держави обов'язково будуть враховані. Кандидат педагогічних наук, доцент Микола Рудько вважає, що, хоча час від часу і потрібно вносити корективи до Основного Закону держави, але найважливіше – його виконувати. Проте сьогодні, наголосив він, Конституція порушується тотально і в принципі, отже, найважливіше українське досягнення - демократія - під великим сумнівом. На його думку, необхідно також прийняти Закон про відповідальність за порушення Конституції. Аналізуючи ситуацію в українському політикуму, начальник відділу зв'язків з громадськістю, кандидат філософських наук Ірина Соломаха зауважила, що невдала політична реформа 2004 року призвела до відчуження влади і народу та розбалансування законодавчої і виконавчої влади в країні. Вона навела приклади конституційних процесів, що відбувались у країнах відомих світових демократій, та підкреслила, що наразі назріла нагальна необхідність поширювати просвітницьку діяльність серед населення з метою захисту та відстоювання своїх прав. Під час обговорення учасники круглого столу відзначили, що проект Конституції Президента України Віктора Ющенка отримав позитивну оцінку Венеціанської комісії Ради Європи. Вони були одностайні у думці, що країні потрібна дієздатна Конституція свобод, яка ефективно гарантуватиме права і свободи громадянина, тож треба врахувати суспільну думку. Також, вони запропонували засобам масової інформації запровадити рубрики та цикли передач, публікації з обговорення основних положень проекту щоб сприяти долученню небайдужих громадян до творення Основного Закону країни.

Відділ зв'язків з громадськістю міської ради


Немає коментарів:

Дописати коментар