вівторок, 29 грудня 2009 р.

Допоможемо дітям повірити в добру казку

17 грудня, напередодні Дня Святого Миколая, у галереї сучасного мистецтва «Пласт—Арт» відбулася благодійна мистецька акція «Світ очима дітей», що проходить у нашому місті третій рік поспіль. Вона організована за ініціативи міських громадських організацій інвалідів «Шанс», «Гіппократ», «Милосердя і доброта» та проводиться за підтримки міського голови Олександра Соколова.

Цього дня в мистецькій галереї були представлені 16 оригінальних робіт (малюнки, вишивки, роботи з бісеру та солоного тіста тощо) талановитих чернігівців із серйозними вадами здоров’я — хворих на ДЦП, з вадами слуху та зору, візочників, хворих, які мають розлади рухового апарату. Фактично — це була виставка—продаж, де чудові творчі роботи юних митців могли придбати депутати міської ради, відомі чернігівські бізнесмени та громадські діячі, що вони і зробили. Так, наприклад, чудова робота талановитої юної художниці Аліни Ювженко, яка прагне на своїх картинах відтворити оточуючий світ у його неповторних кольорах і образах, відтепер прикрашатиме кабінет секретаря міської ради Олега Шеремета, а малюнок Олени Ющенко — дівчини, яка малює добрі та щирі картини про навколишній світ, якого не чує та не бачить, придбав депутат міської ради Ярослав Сухомлин. Чудова акварель, виконана Настунею Криштоп, схвилювала генерального директора ТОВ фірми «ТехНова» Сергія Кравченка. Пан Сергій, крім коштів за творчу роботу, ще передав омріяний Настею подарунок — найкращі акварелі, акварельний папір і альбом. Вишивка Юлії Ментей — талановитої дівчини, яка захоплюється вишивкою, ліпленням, охоче готує, і, попри те, що мусить пересуватися на візку, ще займається танцями, припала до вподоби заступнику міського голови Миколі Літвінову, а веселі павучки маленької Маринки Мазеіної, котрих вона сплела з бісеру — керівнику громадської організації «Громадська думка» Анні Романовій. Тобто всі творчі роботи, представлені в галереї, знайшли своїх шанувальників та покупців.

А в Ірини Пучкової 17 грудня було подвійне свято: крім того, що її картина, на якій зображені веселі та життєрадісні казкові герої, знайшла своїх шанувальників та була високо оцінена всіма присутніми, у цей день Іра святкувала свій день народження. Від управління торгівлі міської ради іменинниці було вручено солодкий подарунок, а солісти театру сучасного бального танцю «Мега Денс» Юлія Дмитренко та Андрій Нечай виконали для Ірини її улюблену танцювальну композицію.

Начальник відділу зв’язків з громадськістю міськради Ірина Соломаха зазначила, що всі юні митці отримали гарні подарунки і тепер мають можливість здійснити хоча б частинку своїх мрій — придбати новий кольоровий телевізор, гарні фарби та пензлики, дерев’яні лозові санчата, поїхати відпочити на море…

Сподіваємось, що ця акція допомогла цим талановитим чернігівцям з вадами здоров’я відчути радість життя та наблизила їх хоча б на крок до здіснення заповітних мрій.


Олена Березкіна, газета "Чернігівські відомості"

Немає коментарів:

Дописати коментар