пʼятниця, 13 серпня 2010 р.

Праймеріз як елемент виборчих технологій

Oбговорення на тему "Праймеріз як елемент виборчих технологій" проведено учора в Чернігівській міській раді.

Захід, організований відділом зв'язків з громадськістю, мав на меті, насамперед, інформативно-просвітницький характер. а словами начальника відділу Ірини Соломахи, праймеріз як елемент виборчих технологій успішно застосовується у багатьох країнах світу, проте механізм запровадження його на теренах України ще необхідно випрацювати.


Депутат міської ради від Партії регіонів Володимир Вінніченко зауважив, що "праймеріз" – це досить нове слово і у нашій мові, і у нашій політиці. На його думку, більшість процесів, апробованих на Заході чи в Росії, до нас доходять у спотвореному вигляді. Зокрема, політичні сили намагаються використати праймеріз для маніпулювання громадською думкою.

"Чи буде нова система закріплена в Україні законодавчо – це ще питання, однак вона обов'язково повинна якимось чином контролюватися," – переконаний В.Вінніченко.

Представник УНП Сергій Соломаха висловив думку, що праймеріз має свою логіку, коли у країні діє одна-дві партії. Також це дозволяє певним чином організувати "чистку" партійних рядів.

Депутат міської ради Максим Городній, що представляє партію "Сильна Україна", розповів про перші кроки своєї партії щодо проведення праймеріз та висловив упевненість, що в цієї системи є майбутнє.

Більш детально на значенні нового поняття та досвіді його впровадження у різних країнах зупинився президент ЧММГО «Поліський фонд міжнародних та регіональних досліджень» Геннадій Максак. Він вважає, що ефективна система праймеріз повинна охоплювати тільки членів партії.

Власними думками поділилися й інші представники політичних партій та експерти. Учасники обговорення зійшлися на думці, що для ефективного запровадження виборчих новацій потрібна широка роз'яснювальна кампанія.

В обговоренні взяли участь представники органів місцевого самоврядування, політичних партій, громадських організацій, засобів масової інформації, політичні експерти.

Відділ зв'язків з громадськістю Чернігівської міської ради

Немає коментарів:

Дописати коментар