середа, 18 серпня 2010 р.

Що нового у новому законі про вибори?

Прийнятий у липні цього року Закон України “Про вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів” обговорили сьогодні на засіданні круглого столу в Чернігівській міській раді. У заході взяли участь експерти, представники органів місцевого самоврядування, політичних партій, громадських організацій та засобів масової інформації.

Секретар міської ради, кандидат юридичних наук Олег Шеремет вважає, що саме цей закон зміг зреалізувати основні концепції, довкола яких точилося найбільше суперечок. Це, зокрема, змішана виборча система 50/50, коли половина депутатів обирається за партійними списками, а інша половина – із конкретних персоналій у виборчих округах.

О.Шеремет зауважив, що в прийнятому законі враховано думку фахівців-правників, політичних експертів та учасників виборчого процесу. Він висловив сподівання, що не зважаючи на певні дискусійні моменти у новому законі, в цілому органи місцевого самоврядування Чернігова готові до проведення призначених виборів.

Про особливості нового виборчого законодавства розповіла заступник начальника юридичного відділу міської ради Тетяна Прокопович. Вона нагадала присутнім основні процедурні моменти виборчого процесу, а також акцентувала увагу на тому, що повинні знати виборці. Так, уже найближчим часом необхідно перевірити свої дані у реєстрі виборців, а якщо людина з'ясує, що її немає у списках безпосередньо у день виборів, то проголосувати зможе тільки за рішенням суду.

Голова Комітету виборців України Олександр Черненко новим законом не тішиться і вважає його проблематичним для реалізації. Насамперед, це короткі терміни передбачених етапів. "Ми повинні мати на увазі, що депутати Верховної Ради обіцяють внести зміни до закону, тож ті, хто сьогодні готуються до виборів, ще не знають, за якими правилами будуть грати," – застерігає голова КВУ.

Він також перерахував декілька проблемних моментів, та висловив переконання, що ці вибори будуть складними, велика відповідальність покладається як на політичні партії, так і на владу, громадськість і засоби масової інформації.

"Хочеться, щоб і в Чернігові, і скрізь по Україні вибори відбулися, щоб їх результати відображали реальну думку виборців," – підкреслив О.Черненко.

Учасники засідання в ході обговорення вказували на позитиви і негативи в законі та спробували прорахувати можливі порушення під час виборів.

Начальник відділу зв'язків з громадськістю міської ради Ірина Соломаха радить громадянам уважно слідкувати за повідомленнями у пресі щодо змін у виборчому законодавстві та особливостей місцевих виборів.

Відділ зв'язків з громадськістю Чернігівської міської ради

Немає коментарів:

Дописати коментар