середу, 18 серпня 2010 р.

Що нового у новому законі про вибори?

Прийнятий у липні цього року Закон України “Про вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів” обговорили сьогодні на засіданні круглого столу в Чернігівській міській раді. У заході взяли участь експерти, представники органів місцевого самоврядування, політичних партій, громадських організацій та засобів масової інформації.

Секретар міської ради, кандидат юридичних наук Олег Шеремет вважає, що саме цей закон зміг зреалізувати основні концепції, довкола яких точилося найбільше суперечок. Це, зокрема, змішана виборча система 50/50, коли половина депутатів обирається за партійними списками, а інша половина – із конкретних персоналій у виборчих округах.

О.Шеремет зауважив, що в прийнятому законі враховано думку фахівців-правників, політичних експертів та учасників виборчого процесу. Він висловив сподівання, що не зважаючи на певні дискусійні моменти у новому законі, в цілому органи місцевого самоврядування Чернігова готові до проведення призначених виборів.

Про особливості нового виборчого законодавства розповіла заступник начальника юридичного відділу міської ради Тетяна Прокопович. Вона нагадала присутнім основні процедурні моменти виборчого процесу, а також акцентувала увагу на тому, що повинні знати виборці. Так, уже найближчим часом необхідно перевірити свої дані у реєстрі виборців, а якщо людина з'ясує, що її немає у списках безпосередньо у день виборів, то проголосувати зможе тільки за рішенням суду.

Голова Комітету виборців України Олександр Черненко новим законом не тішиться і вважає його проблематичним для реалізації. Насамперед, це короткі терміни передбачених етапів. "Ми повинні мати на увазі, що депутати Верховної Ради обіцяють внести зміни до закону, тож ті, хто сьогодні готуються до виборів, ще не знають, за якими правилами будуть грати," – застерігає голова КВУ.

Він також перерахував декілька проблемних моментів, та висловив переконання, що ці вибори будуть складними, велика відповідальність покладається як на політичні партії, так і на владу, громадськість і засоби масової інформації.

"Хочеться, щоб і в Чернігові, і скрізь по Україні вибори відбулися, щоб їх результати відображали реальну думку виборців," – підкреслив О.Черненко.

Учасники засідання в ході обговорення вказували на позитиви і негативи в законі та спробували прорахувати можливі порушення під час виборів.

Начальник відділу зв'язків з громадськістю міської ради Ірина Соломаха радить громадянам уважно слідкувати за повідомленнями у пресі щодо змін у виборчому законодавстві та особливостей місцевих виборів.

Відділ зв'язків з громадськістю Чернігівської міської ради

понеділок, 16 серпня 2010 р.

У Чернігові оголошено конкурс на найкращий аналітичний матеріал про діяльність міської ради


У Чернігові стартує конкурс на найкращий аналітичний матеріал про діяльність Чернігівської міської ради та її виконавчих органів, організатором якого виступає Громадська рада з питань гласності та свободи слова. Про це повідомила сьогодні під час прес-конференції голова ради Тетяна Бойко.

Вона представила членів оргкомітету, який розглядатиме подані на конкурс роботи. Це відомі журналісти Віра Єдемська, Владислав Савенок та Павло Пущенко. Сюди також увійшла начальник відділу зв'язків з громадськістю міської ради Ірина Соломаха. Очолює оргкомітет голова Громадської ради Тетяна Бойко.


Як зазначали представники оргкомітету, конкурс проводиться з метою сприяння роботі засобів масової інформації, що висвітлюють діяльність Чернігівської міської ради та її виконавчих органів, забезпечення відкритості діяльності органів місцевого самоврядування у місті. В.Савенок сподівається на багатогранність конкурсних робіт.


За словами начальника відділу зв'язків з громадськістю міської ради Ірини Соломахи, міська рада та особисто міський голова завжди підтримують подібні ініціативи.


Вперше конкурс у Чернігові буде проведено напередодні святкування Дня міста. Надалі він проводитиметься щорічно напередодні Дня журналіста (6 червня).

Основні завдання конкурсу – привернути увагу громадськості до діяльності Чернігівської міської ради та її виконавчих органів; удосконалити інформаційну діяльність міської ради та її виконавчих органів у співпраці з засобами масової інформації; поширювати та розповсюджувати кращий досвід роботи журналістів, які висвітлюють діяльність органів місцевого самоврядування у місті; покращувати взаємодію між засобами масової інформації та органами місцевого самоврядування; виявляти та заохочувати найбільш професійно підготовлених журналістів.


До участі в Конкурсі запрошуються журналісти й творчі працівники чернігівських і всеукраїнських засобів масової інформації. На конкурс подаються аналітичні матеріали (публікації в друкованих засобах масової інформації, відео- та аудіо-репортажі, статті в інтернет-виданнях), які мають висвітлювати діяльність Чернігівської міської ради та її виконавчих органів. Обов’язковою умовою для всіх учасників є публікація (вихід в ефір) конкурсних робіт.


Роботи оцінюватиме організаційний комітет, утворений Громадською радою з питань гласності та свободи слова.


Переможці і лауреати Конкурсу, що посіли І, ІІ та ІІІ місця, нагороджуються подяками Чернігівського міського голови та грошовою премією за рахунок коштів міського бюджету. Розмір премії складає:

- за перше місце: 3 000 гривень;
- за друге місце: 2 000 гривень;

- за третє місце: 1 000 гривень.


Інформація про Конкурс, його умови та підсумки оприлюднюються на офіційному веб-порталі Чернігівської міської ради www.chernigiv-rada.gov.ua, в ефірі телерадіоагенства “Новий Чернігів” та в Чернігівській міській газеті «Чернігівські відомості».

За більш детальною інформацією звертайтеся до відділу зв'язків з громадськістю міської ради та до Громадської ради з питань гласності та свободи слова.


Відділ зв'язків з громадськістю міської ради

пʼятницю, 13 серпня 2010 р.

"Праймеріз працює у найбільш розвинених країнах світу"



За словами начальника відділу зв’язків з громадськістю Чернігівської міської ради Ірини Соломахи, праймеріз як елемент виборчих технологій успішно застосовується у багатьох країнах світу, проте механізм запровадження його на теренах України ще необхідно випрацювати.

Праймеріз як елемент виборчих технологій

Oбговорення на тему "Праймеріз як елемент виборчих технологій" проведено учора в Чернігівській міській раді.

Захід, організований відділом зв'язків з громадськістю, мав на меті, насамперед, інформативно-просвітницький характер. а словами начальника відділу Ірини Соломахи, праймеріз як елемент виборчих технологій успішно застосовується у багатьох країнах світу, проте механізм запровадження його на теренах України ще необхідно випрацювати.


середу, 11 серпня 2010 р.

Цікавий, на мій погляд, плакат випустила Служба у справах неповнолітніх Чернігівської облдержадміністрації. У вигляді символів і коротких підписів до них дітям розповідається про їхні права. Показово, що мій 9-літній син із задоволенням повісив такий постер у своїй кімнаті.